Usílím dosáhneš svého cíle. Nepovoluj!

Sakura

10. března 2010 v 7:58 | Liss |  Japonsko
Možná zavádějící název pro ty co znají Naruta, ale nebudu se tady zabívat Narutem. Budu se zde zabívat jedním z nejznámějších stromů v Japonsku a to jest třešeň nesoucí jméno Sakura, tedy pro vás budou známější květy, které tento název také nesou a jsou z tohoto stromu.


Ano, takto vypadají květy. No nejsou úžasné. A úžasně ladí s pozadím. Ahh, tyto květy se vyskutují v mnoha Japonských pohádkách, taktéž se takto jmenují hrdinky některých anime.
Už se nedivím, že mají Japonci klid a vyváženost, když mohou být v blízkosti tak hezkého stromu, už když jen vydím tento obrázek mám nádhrný pocit. Doufám, že vy také.Málem bych vám zapoměla zdělit, že je to Japonský národní strom. Každý ho viděl, každý ho zná, ať už třeba z pohádek, nebo nějakého obrázku. Strom a květy byli použity i v pohádce 'Legenda o Mulan'.
Samozřejmě strom Sakura se objevuje i v Číně, ale Číňané k němu nemají takový cit jako Japonci, kteří si zaslouží mít tento strom ve své vlastni a používat jej jako národní strom.Věděli jste o svátku Hanmi? Mám takové tušení, že ani netušíte co to může být. Meterologové a dokonce obyčejní lidé sledují příchod teplého období. Jakmile se totiž správně oteplí Sakura začne kvést.
Po rozkvětu se Japonci vydávají do parků, svatyní a chrámů a společně se svou rodiou se kochají pohledem na krásně rozkvetlou Sakuru. Abych pravdu řekla hned bych měnila s někým z Japonska místo, přeci jen je tam rodina více spolu.
Svátky zvané Hanami oslavují krásu stromů Sakura. Zázna o svátcích Hanami byl zaznamenám okolo osmého století a vše napovídá k tomu, že tyto svátky byly slaveny i ve třetím století našeho letopočtu. Je krásné když tradice přetrvávají, co myslíte?
Možná vás překvapí, že první školní pracovní den začíná v rozkvětu Sakur. Překrásné, také bych chtěla chodit do školy kolem nádherně rozkvetlých stromů, člověku se pak určitě i lépe učí, když má od rána dobrou náladu.

To jest vše ohledně překrásné Sakury. Doufám, že se vám tento článek líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama