Usílím dosáhneš svého cíle. Nepovoluj!

Ekologie-Ochrana životního prostředí(pokračování)

7. března 2010 v 13:23 | Liss |  Články do větru

Tak si říkám, žte když už jsem něco začala tak k tomu napíšu ještě nějaký článek. Sice nehodlám nic zjisšťovat, ale snad se dokážu zase na něco zaměřit. Snad to nebude kratké.

Moře:
Takže, v tomhletom podčlánečku bych se chtěla zaměřit na moře. Tedy zmínila jsem se už tak okrajově v předchozím článku s podobný titulkem.
Tedy jeden z nejčatsěji zmiňovaných problémů jsou korály, které jsou ničeny rybářskými sítěmi. Samozřejmě byla stanovena nějaká pravidla. Otázka však zní, jestli jsou ty pravidla dodržována. Někde ano, někde ne. Zvláštní, že ano?
Dále je tu pak Čína, když zapomenu na živočichy, je tu jaderný odpad, který do moře Čína

vyhazuje. Jak jistě víme, jaderný odpad se rozkládá velice dlouho dobu a z tohoto důvodu vyhazování jaderného odpadu do moře se voda toxikuje (to je ale praštěnej název). Rybám pak rostou ploutve navíc, nebo mají více očí. jednoduše deformace organismu.
Ale to není vše, teď ty oči zase otevřu. Lov velryb, žraloci, jimž jsou zaživa uřezávány ploutve a pak jsou tito žraloci házení zpět do moře, což se podle mě považuje za týrání zvířat, jelikož ten žralok nemá možnost jak se pohybovat a pomalu umírá hlade.
Pak je tady ještě hromada dalších věcí, jako kyselejší voda, menší viditelnost. A je tady taky mnoho původců a já si na všechny nevzpomenu. No, myslím, že moře jsme si užili dost a pojďme se podívat dále.

Řeky, jezera, rybníky:
Ano, a jsou tu řeky, jezera a rybníky. Podávejme se třeba blíže na českou republiku. Řeknu k tomu doufám jenom něco málo. Zasviněné řeky od odpadků, špinavá téměř neprůhledná voda. Rybníky a jezera jsou na tom tedy mnohem lépe než řeky, tedy je to můj názor. Nijak extra jsem se nedívala na ostatní země, ale myslím, že na tom budou lépe než my.

Lesy ČR:
Lesy v české republice. Jelikož trávím hodně času u dědy, který bydlí na Šumavě, vím o tom své a to se dnes dozvíte.
Možná si vzpomínáte na krásné pohlednice s nádhernými českými lesy, lákající abyjste přijeli na Šumavu, ale jen do určité oblasti. Poblíž hranic se nachází vesnička Jménem pasečná. Dřív tam bylo mnoho nádherných lesů, ale jakmile jsem o prázdninách zašla do lesa tak jsem se zděsila. Byla jsem jakobych dostala rá u elektrickým proudem z ohradníku, ale žádnýho jsem se nedotýkala. Stále jsem a tam kde byl dřív kus lesa byla pustina, naprosto to tam bylo zničené. Stromy napadené kůrovcem, kterých si nikdo nevšímal. Doufala jsem, že je to jen jeden případ, ale já jsem šla dál. Došla jsem k jinému lesu, a tam to bylo to samé, zase kůrovec, neodtažený strom, který byl nakažený kůrovcem. Copak ho tam nechali naschvál těžařské společnosti aby nakazil ostatní, nebo to byla jen nedbalost? A jask to, že to samé sem vyděla při dalším prozkoumávání situace? Proč jde lidem pořád jen o peníze?
Tohle je to, čeho jsem byla svědkem na vlastní oči. bylo to tam naprosto zdevastované. ty krásné pohlednice lákají do míst, kde to udržují a lidé tomu věří, že to tak vypadá po celé Šumavě. Já jsem si to myslela také. Kdybych alespoň měla fotku jako důkaz, jenomže já pitomec, jsem to nefotila. O dalších prázdninách se pokusím získat nějaký důkazní materiál, aby to bylo potvrzeno a aby jste si o mě nemysleli, že jsem lhář.


Možnosti změny:
- pravidelně konverzovat s Čínou
- více mediální snahy o zlepšení
- zájem politiků (mohli by se tam jet alespoň podívat)

Vím, že všechno je jeden řetězec. A to jsem ještě chtěla psát o kyselých děštích a spoustě dalších věcí. To sem si odpustila, jelikož nemám tak železné nervy jak bych chtěla.
Liss
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama