Usílím dosáhneš svého cíle. Nepovoluj!

Březen 2010

O Monochrome Factor

24. března 2010 v 17:37 | Liss |  Monochrome Factor
Zdravím vás přátelé. Prolézala jsem si jentak různé stránky na webu a hledala nějakou novou zajímavou mangu. A já ji samozřejmě našla. Jmenuje se Monochrome Factor a nyní vás čeká, snad krátká, recenze.

Monochrome Factor

My Chemical Romance

21. března 2010 v 11:38 | Liss |  Hudba
Zdravím vás všechny. Jsem tady s další kapelou. Nelekejte se názvu o chemii opravdu nezpívají. Zato zpívají naprosto skvěle a jsou ploste zůzo. :=D

Takže, My Checal Romance (zkr. My Chem), je Americká, rocková skupina z New Jersey.
Je to dobrá kapela, určitě znáte písničku Teenagers. Je v dnešní době celkem známá nemyslíte??

My Chemical Romance

O Gravitation

20. března 2010 v 9:33 | Liss |  Gravitation
Zdravím. Jsem tu po nějaké době zase s novým člankem. Tentokrát to bude zkráceně o Gravitation. A těšte se, tohle je jedna z nejlepších mang/anime co sem kdy poznala. Dopufejte, že to shrnu.

Hmm, kde začít? Aha, na začátku.
Takže, Gravitation je ve stylu šónen-ai, neboli je hlavně o vztahu dvou mužů. Nelekejte se, možná to zní odpodivě, ale tím víc je to zajímavější.
Na začátku se seznámíme s hlavní postavou, jež se jmenuje Shuichi Shindo. Je velice nadějný. Krásně zpívá, píše texty, prostě super šikovnej kluk, ale něco tady vázne. V manze se zabívá tím, že si najde holku, v anim ne, což je škoda.
Jednoho večera se prochází parkem a papír s textem mu z ruky vytrhne papír. Zachytí ho postava. Ona postava, jež je mužem, si ten text přečte. Jenom zavrtí hlavou a prohodí něco ve smyslu, že má Shuichi nulový talent.

Uff, je to fuška

11. března 2010 v 14:33 | Liss |  Nástěnka
Zdravím.
Konečně jsem se vymanila svému systému a začala psát smysluplné příspěvky. Překvapivě sem toho napsala dost, ale chtěla bych upozornit, že už to nebude tak časté. Popravdě s kámoškou společně více hrajeme, hledáme někoho kdo umí zpívat a tak podobně. Prostě se musíme nějak vyventilovat.

Zkrátka a jednoduše. Můžete očekávat max. dva příspěvky do dvou dnů a ne tři příspěvky za den. To je limit, ke kterému se zavazuju a nehodlám se ho vzdát, takže kdykoliv jak jen to bude možné, a bude se mi chtít, se zde oběvím a napíšu vám sem něco zajímavého ju?

Takže, teď nezahálet, protože práce čeká, škola volá a jelikož jsem od pondělka nemocná tak budu mít co dohánět. Schválně jestli to zvládnu, tedy doufám, že ano.

čest s vámi.

The Rasmus

10. března 2010 v 17:05 | Liss |  Hudba
Zdravím všechny co zavítali na můj blog. Zdravím i ty co se sem dostali náhodně, ale věřím, že sem budou chodit častěji. Inu připravila jsem si pro vás další skupinu nesoucí název 'The Ramsus a musím uznat, že to u některých písniček rámus je.

Takže, tato skupina je alternativní rocková skupina. Upozorňuji, že Finská, nějak se mi to Finsko dostává pod kůži směrem k srdíčku. Byla založena už v roce 1994 a přibližně o dva roky později jsem se narodila já, to ste tady nečekaly co?
Určitě od nich znáte alespoň jednu písničku, opovažte se tvrdit, že ne, jelikož jestli jste neznaly tak teď okamžitě poznáte. Tedy největšímu průlomovými hity pro tuto kapelu jsou: 'First day of my live','No fear' a 'In the Shadow'. Minimálně znáte tu poslední.


Kimikiss pure rouge

10. března 2010 v 11:03 | Liss |  Kimikiss pure rouge
Ahoj všichni, tak jsem tady zase s novou anime, která se jmenuje Kimikiss pure rouge. Je to teda spíše anime pro holky, já osobně jsem tomu moc nevěřila. Po prvním díle jsem si říkala, že je to děsná blbost, ale asi o půl hodinky pozdějc sem si pusila další díl a nemohla jsem se od toho odtrhnout.
Doporučuji tuhle anime, zvláště holkám. Je to vlastně jako život. Já jsem teď na střední a děj se odehrává na střední, dosti mi to zvedlo sebevědomí.


Sakura

10. března 2010 v 7:58 | Liss |  Japonsko
Možná zavádějící název pro ty co znají Naruta, ale nebudu se tady zabívat Narutem. Budu se zde zabívat jedním z nejznámějších stromů v Japonsku a to jest třešeň nesoucí jméno Sakura, tedy pro vás budou známější květy, které tento název také nesou a jsou z tohoto stromu.


Ano, takto vypadají květy. No nejsou úžasné. A úžasně ladí s pozadím. Ahh, tyto květy se vyskutují v mnoha Japonských pohádkách, taktéž se takto jmenují hrdinky některých anime.
Už se nedivím, že mají Japonci klid a vyváženost, když mohou být v blízkosti tak hezkého stromu, už když jen vydím tento obrázek mám nádhrný pocit. Doufám, že vy také.Málem bych vám zapoměla zdělit, že je to Japonský národní strom. Každý ho viděl, každý ho zná, ať už třeba z pohádek, nebo nějakého obrázku. Strom a květy byli použity i v pohádce 'Legenda o Mulan'.
Samozřejmě strom Sakura se objevuje i v Číně, ale Číňané k němu nemají takový cit jako Japonci, kteří si zaslouží mít tento strom ve své vlastni a používat jej jako národní strom.Ikebana

9. března 2010 v 20:06 | Liss |  Japonsko
Dneska jsem si pro vás připravila zase nějakou lahůdku z japonské kultury. Dnes je to Ikebana, netušíte co to je? To se v následující chvíli dozvíte, tedy pokud to budete číst.

Slovo Ikebana znamená v přesném překladu 'oživlé květin'. Tedy podle tohoto už přece každý musí poznat, že jde o umění aranžování květin. Tuto činist známe i pod názvem Kadó, což znamená cesta květin.
Hmm, co si tak vzpomínám, tak o této činosti bylo něco málo řečeno v narutovi, tedy když Sakura vzpomínala na dětství s Inou. Inu, pojďme dále. Tohle bylo jen pro připomenutí pro ty, co Naruta rádi sledují.
Samozřejmě, že se japonská Ikebana liší od západního aranžování květin, neboli od našeho. Na západě se lidé zaměřují spíše na pestrost květů a na jejich barevnost, tak vznikají někdy nevysvětlitelné divy.

The 69 eyes

9. března 2010 v 15:19 | Liss |  Hudba
Zdravím vás přátelé. Tak jsem tady s něčím co tu zatím není, a to je Finská rocková skupina 'The 69 eyes'. Jedna hodná kamarádka mi poslala odkaz. Poslechla jsem si a okamžitě mne to zaujalo. Nikdy bych neřekla, že se mi rock bude líbit, popravdě jsem jím opovrhovala. Po prvním poslechnutí, jsem nevěděla kam tuto skupinu zařadit, tak jsem si najela na wikipedii. A velice mne překvapil nápi Finská rocková skupina. Věřím, že se bude líbit i vám.

Začalo to tak, jak znáte z amerických filmů, ovšem tohle se odehrálo ve Finsku. Pět mladých kluků, se jednoduše rozhodlo, že si založí vlastní skupinu, jak překvapivé. že ano.
Říká se, že začátky jsou těžké a tímpádem to měla i nově založená skupina The 69 eyes, neboli Helsinky Vampires, těžké.
Bylo zde samozřejmě nespoutané mládí, neobešlo se to bez zlomených srdcí, také se to neobešlo bez falešných tónů a všeho kolem toho. Samozřejmě se z nich postupem času vyvinuli úžasní hudebníci.
Dnes jsou známí spíše pod názve The 69 eyes, název Helsinki Vampires se postupně ztrácí.

Manga

7. března 2010 v 17:53 | Liss |  Japonsko
Jelikož se nudím a není co dělat, tak hjsem si pro vás připravila malinkaté povídání o manze. Neboli co to vlastně je a vše kolem toho. (Doufejte, že to nebude dlouhý.)

Manga je, jednoduše řečeno, Japonský komix. Krátké textíky vycházejí v různých časopisech a pokud je zjištěna úspěšnost je vydána knížečka, která se čte samozřejmě z prava do leva. nebojte, člověk si na to velice rychle zvykne.
Manga, je typicky černobílá. Podle mého názoru, je její necharaktiztější (to je ale divný slovo) rys to, jakým způsobem jsou znázorněny oči. Pak jsou tady ještě úpravy vlasů nosy a spousta dalších rysů.
Jak jistě víte, na základě mangy vznikají anime. Nejznámější je asi naruto, a pak je spousta dalších. Vznikají také knížky, hry, no je toho prostě hodně.
Tento styl se v Japonsku vyvíjel dlouhou dobu a musím uznat, že je v dnešním světě dosti populární.
Spousta zemí se tento styl pokouší napodobovat. A díky tomuhle "opičení" se objevila i česká manga, nesoucí jméno 'Vějíř'. Dokonce se chystají další díly.

Hlavní směry:

Ekologie-Ochrana životního prostředí(pokračování)

7. března 2010 v 13:23 | Liss |  Články do větru

Tak si říkám, žte když už jsem něco začala tak k tomu napíšu ještě nějaký článek. Sice nehodlám nic zjisšťovat, ale snad se dokážu zase na něco zaměřit. Snad to nebude kratké.

Moře:
Takže, v tomhletom podčlánečku bych se chtěla zaměřit na moře. Tedy zmínila jsem se už tak okrajově v předchozím článku s podobný titulkem.
Tedy jeden z nejčatsěji zmiňovaných problémů jsou korály, které jsou ničeny rybářskými sítěmi. Samozřejmě byla stanovena nějaká pravidla. Otázka však zní, jestli jsou ty pravidla dodržována. Někde ano, někde ne. Zvláštní, že ano?
Dále je tu pak Čína, když zapomenu na živočichy, je tu jaderný odpad, který do moře Čína

Ekologie-Ochrana životního prostředí

7. března 2010 v 13:22 | Liss |  Články do větru

Zdravím všechny zbloudilé na můj blog. Dneska jsem si pro vás připravila článek na téma Ochrana životního prostředí. Ono je to vlastně téma týdne ekologie, do které tohle zapadá a já jsem si vybrala tuhle část jelikož si myslím, že je v dnešní obě opravdu velice podstatná.

Lesy, louky,...:
Nejhorší věc kterou znám je, že si výjdu do nedalekého lesa od naší malé vesničky. Jdu a už po cestě kolem silnice vídám odpadky a věco odhozené jentak. Možná by mělo lidi zajímat, že některé věci se rozkládají opravdu dlouho. Třeba taková plechovka nebo sklo, ale to by nebylo to nejhorší.
Dojdu k lesu a u něho stojí cedulka s nápisem: 'Je to naše příroda ne Vaše skládka!'. Je to skvělej nápad, ale vejdu do lesa a první co uvidím jsou odpadky. Opravdu nechápu jaká, s odpuštěním, hovada, tohle udělají i přesto, že tam stojí cedulka.
Podle mě je většina lidí bezohledná k přírodě. Prostě jdou a odpadky někam pohodí. I ve městě se odpadky válí po zemi a to je tam plno košů. Je to ten největší hnus pod sluncem. Možná by si měli lidé začít uvědomovat, že jsou zde díky matce zemi.

Znečištěné ovzduší:

Bleskajda, pleskajda

7. března 2010 v 10:07 | Liss |  Bleskovky
Ahojky, je tady další bledkovečka, snad se vám bude líbit.

1. Hraješ na hudební nástroj? (popřípadně na jaký)
2. Už jsi se někdy pokoušel složit písničku? (popřípadně jak to dopadlo)
3. Máš rád anime? (popřípadně jakou, nemusí jich být milion, napiš třeba jednu a pak tři tečky)
4. Líbí se ti u mě na blogu? (popřípadně co nejvíc)
5. Co by se tady dalo změnit? (záhlaví je v přípravně)
6. Oblíbená barva? (Může jich být i víc)
7. Líbila bleskajda? (popřípadně co nejvíc)
8. Co na diplomek? (Pozor, abych byla schopná vyhledat na netu)

Tak toť vše a těším se na vaše reakce

Fórka

7. března 2010 v 9:37 | Liss |  Nástěnka
Devadesát, šedesát, devadesát. Dobrý.
Ahoj všeci!
Chtěla ybch vás upozornit na fórka, která se zde objevila, nekde dole pod rubrikama a tím další. No chtěla jsem vás na to upozornít, protože byjste se možná mohli zapojit, či podat různé návrhy. nejsem proti ničemu, jenom se chovejde prosím slušně. Hodlám založit ještě několik fórek pro svšeobecnění, takže se těšte.
LissGravitation

7. března 2010 v 7:47 | Liss |  Gravitation
Zdravím vás všechny. Chtěla bych vás informovat o jedné úžasé manze. Tedy ono to ylo tak, že jsem šla do knihovny a tak byly v poličce s novinkami dvě knížečky. Opravdu mne zaujaly a tak jsem otočila na nějakou náhodnou stránku. Po zjištění, že se jedná o mangu jsem si okamžitě vzala oba dva díly domů a přečetla. Pak jsem sdla za internet a říkala jsem si jestli není náhodou i anime. A věřte nebo ne, anime je, ale vynechaly nějaký scény, což je smutné.

Ovšem, ráda bych vás k něčemu vyzvala. Podívejte se na to je to próóstě bóóžží. Já z toho upe nemůžu. Fákt doporučuju, ale já sleduji pouze s anglickými titulky jelikož jsem české nenašla, tak zatím, pp.


Kunoichi jsou nebezpečné

6. března 2010 v 13:58 | Liss |  Fankomixy
A zase jeden ze série fankomixů
Tnhle mě dostal

Zdro: mio-wow.blog.cz